1926'dan Beri - Eşsiz Belçika Mirası

Yaklaşık 100 yıl önce Brüksel'de kurulan GODIVA, Belçika işçiliği, kalite ve dünyanın en iyi malzemeleriyle Belçika mirasını gururla sürdürmektedir. GODIVA çikolatalarının eşsiz lezzetinin temelinde, özenle korunan formülü, kullanılan doğal malzemelerin tazeliği ve şeflerin usta çikolata yapımı becerileri bulunmaktadır.

1926

Pierre Draps adlı çikolata ustasının bir düşü vardır; Kaliteli, prestijli, tutkulu ve benzersiz lezzeti olan çikolatalar üretmek. 1926’da Belçika’da, evindeki küçük atölyesinde yapmaya başladığı çikolatalarıyla bu hayaline ulaşır da.. Draps ilk mağazasını kesme taşlarla döşenmiş ''Grand Palace'' sokağında açar ve benzersiz çikolata formülünü satışa sunar. Detaylara verdiği büyük önemle GODIVA, farklı çikolata kalıpları, modern ambalajları ve şık paketlemeleriyle ''yenilikçiği'' bir standart olarak belirler. Oğulları Joseph, Francois ve Pierre Jr., küçük yaşlardan itibaren aile şirketi haline gelmiş bu çikolata atölyesinde çalışır ve babalarının vefatından sonra şirketi devralırlar.

1946

Lady Godiva efsanesinden derinden etkilenen Draps ailesi, şirkete GODIVA ismini verir. Cesaret, doğru olanı savunma ve lider bir ruhla ilişkilendirilen Lady Godiva, bugün hala şirketin etik değerlerinin temelini oluşturur.

1958

Belçika dışındaki ilk Godiva butiği, 1958 yılında Paris'te ''Rue St. Honoré'' sokağında açılır. Hemen ardından bu mağazayı; İngiltere, Almanya ve İtalya'da açılan mağazalar takip eder.

1968

1968'de GODIVA, Belçika Kraliyet Sarayı’nın resmi çikolata tedarikçisi olur. Bu Kraliyet Emri ile GODIVA, premium Belçika çikolatası üreticisi olmasındaki rolünü pekiştirir.

1972

1972 yılında Kuzey Amerika'daki ilk Godiva butiği New York'un en sosyetik sokağı olan Fifth Avenue'de açılır.Aynı yıl Tokyo'daki Nihonbashi Mitsukoshi alışveriş merkezinde butikler açan Godiva, 1998 yılında Hong Kong'un en lüks alışveriş merkezi Sogo'ya girer.

2007

Kuruluşundan bu yana dünyanın lider premium çikolata ve çikolatalı ürünler markasına sahip Godiva, 2007 yılı sonunda, Türkiye'nin lider gıda kuruluşu Yıldız Holding'in bünyesine katılır.

2017

GODIVA, marketlere özel ürettiği yepyeni serisiyle 2017 yılının başlarında seçkin marketlerde yerini alır. Butik ve mağazalarında en çok satılan ve sevilen lezzetlerden ilham alınarak hazırlanan bu özel reçetelerle “Masterpieces” serisi ortaya çıkar ve harika Belçika çikolataları market raflarına taşınarak geniş kitlelere ulaşması sağlanır.

2023

GODIVA’nın köklü geçmişindeki bütün değerler, bugün tüm ürünlerde halacapcanlı yaşamakta. 98 yıl önce Brüksel'de mütevazı bir ev atölyesinde başlayan GODIVA, bugün dünyanın en ikonik premium çikolata markası olarak, dünya çapında 100'den fazla ülkede 600’den fazla butik ve mağaza ile muhteşem çikolata tecrübesini, çikolata tutkunları ile buluşturmaya devam ediyor.