YENİ ÜYELİK
* Ad gereklidir.
* Soyad gereklidir.
* Lütfen e-posta adresinizi giriniz.
* Şifreni girmelisin.
* Telefon girmelisiniz.

Godiva Club üyesi olarak, sizler için özel sunulacak kampanyalar, ürünler hakkındaki bilgiler, etkiliklerden ilk sizin haberiniz olsun. Godiva Club detayları için tıklayınız.

GODIVA CLUB İLE HIZLI ÜYELİK
Bitter Çikolata
Sevgililer Günü
KUTU İÇERİĞİ
Buffet de Gâteaux Sevgililer Günü Koleksiyonu
Çilekli Kurabiye

Çilekli Kurabiye

Harika beyaz çikolata ve çilek ganajlı kurabiye, kadifemsi çilek kreması ile leziz bir şekilde birleştirildi ve yüksek kalitede beyaz çikolatayla kaplandı. Şef Yannick “Çileğin mayhoşluğu, beyaz çikolatanın tatlılığı ile güzel biçimde dengeli” şeklinde açıklıyor. Küçük bir kek dilimi şeklindeki parça, leziz kırmızı bir kalp ile süslenmiş.

Sachertorte

Koni biçiminde zarif bir piramit şekline sahip bu parça yoğun bitter çikolatalı ganajdan ve kadifemsi hafif çikolatadan oluşan çift dolguya sahip ve bol bol bitter çikolatayla kaplanmıştır. Şef Yannick bu parçaları “güçlü, eşsiz ve unutulmaz” olarak tanımlıyor.

Sachertorte
Limonlu Cheesecake

Limonlu Cheesecake

Zengin bir New York Limonlu Cheesecake ganajı, tuz ile tamamlanmış ve muhteşem Godiva sütlü çikolatası ile kaplanmıştır. Şef Yannick “kek-şekilli bu parça, New York’un küçük bir dilimi” diyor.

Paris Brest

Madagaskar'a özgü bitter çikolatalı & bademli bu tek lokmalık çikolata, karamelize edilmiş çıtır bademlerin dokunuşuyla süslenerek, kremalı sütlü çikolata ile kaplanmıştır. Şef Yannick bu parçayı “lezzet katmanları ve kıvam boyunca nefes kesici bir yolculuk” olarak tanımlıyor.

Paris Brest
Crème Brûlée

Crème Brûlée

Karamelli crème brûlée ganajı, Madagaskar’a özgü vanilya ile süslenmiş ve zengin ganaj kreması ile tamamlanarak, Godiva’nın yüksek kalitede sütlü çikolatasıyla kaplanmış. “Bu ikonik tatlıyı çikolataya dönüştürmek bir zevkti”, diyor Şef Yannick.

TERMS OF USE

Terms of Use for Web Site

This statement includes the privacy policy of godivatr.com. You shall be deemed to have accepted the following conditions and rules, visiting www.godivatr.com

www.godivatr.com web site reserves the right to change the conditions related to use of any service, product and website in the website and the information presented within the site (name, explanatory information, visual, price etc. in the website) without any prior notice and to re-organize the website. The related changes shall be entered into force immediately after publication. The use of web site or login and these changes shall be deemed to have been accepted.

Godivatr.com shall not be responsible for the transactions such as change and deletion of the information declared previously by the user, arising from sharing the password given by www.godivatr.com of godivatr.com with third persons and based on user or for any reason based on user.

Godivatr.com is owner and license holder of all materials and intellectual and industrial properties including general view and design of www.godivatr.com and also all information, images, www.godivatr.com brand and other brands, logo, icons, software, electronic, graphic or technical data presented as readable in the machine, computer software, applied distribution system, business method and business model and is under legal protection. Any material in website, including code and software, cannot be amended, copied, reproduced, changed to another license, re-published, uploaded to another computer, mailed, forwarded, presented or distributed without receiving prior consent and providing reference. The whole or a part of the website cannot be used in another website without permission. Otherwise, criminal and civil liability shall be revealed. All other rights explicitly mentioned in godivatr.com are reserved

godivatr.com, reserves update authority of this legal notice page at any time. It suggests that its users should visit the legal warning in each entering in website.