YENİ ÜYELİK
* Ad gereklidir.
* Soyad gereklidir.
* Lütfen e-posta adresinizi giriniz.
* Şifreni girmelisin.
* Telefon girmelisiniz.

Godiva Club üyesi olarak, sizler için özel sunulacak kampanyalar, ürünler hakkındaki bilgiler, etkiliklerden ilk sizin haberiniz olsun. Godiva Club detayları için tıklayınız.

GODIVA CLUB İLE HIZLI ÜYELİK
Bitter Çikolata
Sevgililer Günü
KUTU İÇERİĞİ
Buffet de Gâteaux Sevgililer Günü Koleksiyonu
Çilekli Kurabiye

Çilekli Kurabiye

Harika beyaz çikolata ve çilek ganajlı kurabiye, kadifemsi çilek kreması ile leziz bir şekilde birleştirildi ve yüksek kalitede beyaz çikolatayla kaplandı. Şef Yannick “Çileğin mayhoşluğu, beyaz çikolatanın tatlılığı ile güzel biçimde dengeli” şeklinde açıklıyor. Küçük bir kek dilimi şeklindeki parça, leziz kırmızı bir kalp ile süslenmiş.

Sachertorte

Koni biçiminde zarif bir piramit şekline sahip bu parça yoğun bitter çikolatalı ganajdan ve kadifemsi hafif çikolatadan oluşan çift dolguya sahip ve bol bol bitter çikolatayla kaplanmıştır. Şef Yannick bu parçaları “güçlü, eşsiz ve unutulmaz” olarak tanımlıyor.

Sachertorte
Limonlu Cheesecake

Limonlu Cheesecake

Zengin bir New York Limonlu Cheesecake ganajı, tuz ile tamamlanmış ve muhteşem Godiva sütlü çikolatası ile kaplanmıştır. Şef Yannick “kek-şekilli bu parça, New York’un küçük bir dilimi” diyor.

Paris Brest

Madagaskar'a özgü bitter çikolatalı & bademli bu tek lokmalık çikolata, karamelize edilmiş çıtır bademlerin dokunuşuyla süslenerek, kremalı sütlü çikolata ile kaplanmıştır. Şef Yannick bu parçayı “lezzet katmanları ve kıvam boyunca nefes kesici bir yolculuk” olarak tanımlıyor.

Paris Brest
Crème Brûlée

Crème Brûlée

Karamelli crème brûlée ganajı, Madagaskar’a özgü vanilya ile süslenmiş ve zengin ganaj kreması ile tamamlanarak, Godiva’nın yüksek kalitede sütlü çikolatasıyla kaplanmış. “Bu ikonik tatlıyı çikolataya dönüştürmek bir zevkti”, diyor Şef Yannick.

PRİVACY POLİCY

Privacy Policy

Godiva shall request your certain information ( name, age, your interests, e-mail etc.)with the purpose of providing better services for our customers. This information gathered in servers of Godiva shall only be used within the body of Godiva in customer ‘classification’ exercises about building of private promotional activities and non-delivering spams (junk e-mails) for periodical campaigns and customer profiles. Godiva, without information and otherwise instruction of the member, shall not definitely share the information collected from the membership forms with the third persons, not use and sell those with non-operating commercial purpose on no consideration.

Godiva interprets and analyzes visitor’s movements and preferences followed by during using of the site called www.godivatr.com excepting the required personal information in e-mail addresses and membership forms. These statistical data not including personal information shall be able to be shared with the business partners of Godiva in order to carry on more special and efficient shopping experience.

The customer information, however, in case of requesting the information and as per the mandatory legislation provisions in force, shall only be disclosed to the official authorities in obligatory cases which the information must be shared. The customer only shall be able to access to all information entered into the system by the customer and evaluate this information. It is not possible to access and change this information by any other person.

 

You can easily unsubscribe from the mail forward list by clicking the link “if you want to unsubscribe from our mail list, use this link” that is available under the e-mails sent by Godiva or by leaving blank the option “I want to receive advertisement and e-mails” in the field of “ Membership Information Update” that is present in “My Account” over the web-site.

There exist rights to request information how the information of customers is used, to ask changing the wrong information, if any, and deleting or destroying the data obtained, and to object to process and if any demand to indemnify the losses incurred within the scope of the laws. Godiva, in case of removing the reasons that require the customer data to be processed, declares that it will delete, destroy and anonymize the data. Your credit card information in the payment page is not kept in the serves of Godiva or other companies providing services for Godiva in order to provide highest security for our dear valued customers shopping online under no circumstances. In this way, all the transactions related to the payment are provided to be performed between bank and your computer over Godiva interface.

 

You can call the number (444 8 438) of the customer services and send e-mail to the address of info@godivatr.com whenever you wish if you want to contact with Godiva.

 

Godiva Name: DANK GIDA SANAYİ ve TICARET A.Ş.

Address: Kısıklı Mah. Ferah Cad. No:1 B.Çamlıca-Üsküdar/İstanbul-TÜRKİYE

Telephone:444 8 438

E-mail: info@godivatr.com